Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Należy ustawić włosie szczotki wzdłuż brzegu dziąsłowego /powinno przylegać do powierzchni zębów i brzegu dziąsła / pod kątem około 45 stopni. Niewielkimi ruchami okrężnymi powinno się czyścić kolejno po dwa, trzy zęby. Podobnie niewielkimi ruchami okrężnymi czyścimy wszystkie powierzchnie zębów.


profi/szczprzed.gif Jak należy ustawić prawidłowo szczotkę szczbok.gif szcztrz.gif
Korzystną alternatywą jest używanie do czyszczenia zębów szczotki elektrycznej dobrej firmy. Przedstawiona na poniższych ilustracjach to szczoteczka elektryczna firmy Braun Oral-B Control Ultra.  Dzięki ultraszybkim ruchom oscylacyjnym główki szczoteczki pasta zamienia się w mikropianę, która dociera do trudno dostępnych miejsc zęba oczysczając te powierzchnie. Przy stosowaniu elektycznej szczoteczki nie potrzeba stosować specjalnych metod szczotkowania,należy tylko z b.lekkim naciskiem presuwać główkę szczotki na kolejne zęby i ich poszczególne powierzchnię.Rozmiar:  bajtów Rozmiar: bajtów Rozmiar:  bajtów


Rozmiar: 2572 bajtów       Ostatnią wprowadzoną nowością firmy Oral-B jest szczoteczka elektryczna 3D Plak Control. Nowością jest dodanie ruchu pulsacyjnego o częstotliwości 20.000 ruchów na minutę, do istniejących wcześniej ruchów oscylacyjno-rotacyjnych.

Rozmiar:  bajtów Rozmiar: bajtów Rozmiar: 5634 bajtów

Ruchy pulsacyjne (20.000 ruchów na minutę) łagodnie poruszają (luzują) płytkę nazębną na wszystkich powierzchniach zębów i wzdłuż linii dziąseł podczas gdy ultraszybkię ruchy oscylacyjno-rotacyjne (7.600 ruchów na minutę) skutecznie usuwają płytkę nazębną. Nowa szczoteczka Braun Oral-B 3D osiągnęła lepsze wyniki w testach klinicznych na usuwanie płytki nazębnej niż dotychczasowy model Ultra. Używam tej szczoteczki i uważam, że rezultaty są bardzo dobre.

Rysunki na podstawie materiałów reklamowych Oral-B